Egyptský podzemní labyrint

Věří se, že tajemný podzemní komplex drží tajemství původu lidstva, a také obsahuje posvátné texty ze ztracené civilizace Atlantidy. Byl popsaný autory jako Strabo a Hérodotos. Herodotos měl možnost návštěvy tohto místa a zaznamenal podobu legendárního labyrintu, před tím, než zmizel v historii.  Podle zápisů Herodota I  v 4. století před naším letopočtem se labyrint nachází kousek nad jezerem Moiris a skoro naproti městu , které se nazývá “City of Crocodiles” (“Histories”, Book, II, 148). Labyrint (jak to byl nazván již v dávné minulosti) je mimořádný podzemní komplex, který by mohl být klíčem k lidské historii.

Na základě starověkých textů, jako jsou ty od Herodota, a jiných  kteří navštívili magický labyrint pod pyramidami v dávné minulosti základě, vytvoří v 17. století německý jezuitský učenec volal Athanasius Kircher, první obrazovou reprodukci tajemného labyrintu. Jak je popsáno Herodotem:  labyrint má to dvanáct prostranství s bránami proti sobě, šest na severní straně a šest na jihu, a jedna stěna je všechny obklopuje. Jsou tam dva druhy komor , jeden druh pod zemí a další svrchu, z každého druhu patnáct set.

“Podle těchto autorů, podzemní chrám se skládá z více než 3000 pokojů, které jsou vyzdobené neuvěřitelnými hieroglyfy a obrazy, tajemný podzemní komplex se nachází méně než 100 kilometrů od Káhiry u Hawary. V roce 2008, tam, přešla  skupina vědců z Belgie a Egypt prozkoumat tento tajemný podzemní komplex, s pomocí technologie schopnou “vidět” pod zem . S naději, že dokáží vyřešit záhadu tajemného podzemního komplexu. Belgicko-egyptská expedice byla schopen potvrdit přítomnost podzemí chrámu nedaleko pyramidy Amenemhat III. Není pochyb o tom, expedice vedená Petriem narazila na jeden z nejvíce záhadných objevů v historii Egypta. Tento neuvěřitelný objev byl mimo zájem veřejnosti a nikdo nebyl schopen pochopit proč. Výsledky expedice byly publikovány v roce 2008, krátce zveřejnění ve vědeckém časopise NRIAG a výsledky výzkumu byly  přednášený na univerzitě v Gentu. Ale zjištění byla rychle potlačena, neboť generální tajemník Nejvyšší rady pro památky Egypta (Egypt) dal zadržet všechny další výsledky kvůli  egyptské Národní bezpečnosti.

Vědci expedice trpělivě čekali  dva roky, na to kdy, Nejvyšší rada uzná výsledky a zveřejní je. Ale  bohužel se to nikdy nestalo. V roce 2010, de Cordier otevřel webové stránky: Labyrint Egypta, aby byl objev dostupný pro celý svět. I když vědci potvrdili existenci podzemního komplexu, jsou ještě potřeba vykopávky aby prozkoumal tento neuvěřitelný objev. Předpokládá se, že podzemní labyrint obsahuje odpovědi na nesčetné historické záhady starověké egyptské civilizace.

Zdroj: http://www.disclose.tv/news/new_research_incredible_ancient_egyptian_underground_labyrinth_exists_and_could_rewrite_history/124115?utm_content=bufferade69&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *